Kultūros ratas:

Vasario 21 d. Šerborne, Dorseto abatijoje, Jungtinėje Karalystėje, bus atidaryta Lietuvos menininkės Birutės Nomedos Stankūnienės paroda „Sveikas, mano gyvenime“. Šis renginys vyks labai autentiškai angliškoje aplinkoje, veikiančioje vienoje gražiausių ir seniausių, 705 m. pastatytoje anglikonų katedroje.
Parodos pagrindą sudaro abstrakčių tapybos darbų ciklas „Septyni jausmai pagal Jobo dramą“. Ciklą sudaro septyni tapybos darbai, kuriuos lydi Šv. Rašto Jobo knygos tekstai, sujungiantys šiuos darbus į visumą.
Abstrakčios tapybos darbais menininkė bando kalbėti apie jausmus, kuriuos patiriame kelyje į atleidimą. Kai jaučiamės nepelnytai įskaudinti ar sužeisti, kai negalime suvokti ir suprasti savo patiriamos kančios priežasties ir prasmės, kada jaučiamės bejėgiai ir visiškai apleisti, kaip vaikai netekę tėvų meilės. Neapsakoma, sunkiai suvokiama kančia žaloja vaiko širdį, kai jį atstumia, palieka, skriaudžia jam patys artimiausi žmonės – tėvai. Suaugę mes suprantame, kaip sužeistos mūsų širdys ir kaip mums reikalinga gydančios meilės galia bei atleidimas ir susitaikymas.
Ciklas „Septyni jausmai pagal Jobo dramą“ buvo eksponuotas dešimtyje Lietuvos kaimo ir miesto bažnyčių bei kitose parodinėse ir neįprastose erdvėse. Be katalikų bažnyčių, ciklas buvo eksponuotas Vilniaus liuteronų bažnyčioje, taip pat žydų kultūros centro Šofar galerijoje, minint Holokausto aukų atminimą.
Panaudojant ciklo darbus lietuvių ir prancūzų kalbomis kartu su ekumenine Gerojo samariečio bendruomene (GSB) Lietuvoje buvo išleista knygelė. Ši knygelė yra platinama GSB rengiamose atleidimo rekolekcijos Lietuvoje, Prancūzijoje ir Šveicarijoje. Ciklas buvo eksponuojamas kelių rekolekcijų metu ir jų dalyviams dažnai tapybos darbai tapdavo pagalba einant atleidimo keliu.
Parodoje „Sveikas, mano gyvenime“ bus eksponuojami ir kiti atrinkti menininkės darbai, susiję su parodos tema.